|
|
Oud nieuws 2010: update:30/01/2011 |
||||||
|
|
Belgisch Kampioenschap 21 november 2010 Als gek blaffende honden in een manège op een koude novemberzondag… hoor ik daar het Belgisch Kampioenschap Flyball? Het blijft me verbazen dat de paarden niet protesteren, maar ik denk dat we toch geluk hebben dat ze niet kunnen spreken… Weergoden en regeringsduivels zorgden ervoor dat er dit seizoen toch iets te weinig wedstrijden waren om van een goedgevuld seizoen te spreken. Daardoor had ik het gevoel dat men nog meer dan anders zin had in dit BK, eindelijk nog eens een wedstrijd, en dan nog onafhankelijk van buien of hittegolven… kan je meer wensen? Behalve gemengde divisie’s, een grotere beker, een dak boven ons hoofd en een andere ondergrond, werd er nog iets anders dan anders: de winnaar. De flyballdag begon weer vroeg maar pas rond 10u00 werd het echte startschot gegeven, na de teamfotookes. Vanaf dan ging het in sneltreinvaart richting middagpauze en tijdens de speed trials gebeurde er niks uitzonderlijks, maar het werd wél duidelijk dat elk team naar goede gewoonte scherp stond en streefde naar diens beste tijd binnen de eigen mogelijkheden. Ook als je weet dat je niet kan winnen, wil je toch zo goed mogelijk presteren en zo hoog mogelijk in het rijtje van 12 eindigen… in elke sport is een BK ook een erekwestie. Zelf was ik geleider en coach dus uitgebreid verslag uitbrengen over alle wedstrijden kan ik echt niet. Ongetwijfeld heb ik veel akkefietjes en topprestaties niet gezien… Ik vermoed dat de meeste coaches net als ik zich vooral concentreerden op de eigen tegenstanders. Daarenboven kreeg ik pas ’s avonds de vraag om een woordje te schrijven over het BK… anders had ik wellicht wat beter op de andere races gelet ;-) In de dubbele afvalling zagen de meeste honden er nog fris uit en het was koud maar niet té koud, dus ook de geleiders konden hun longen vullen met zuurstof. We zagen algauw dat de favorieten hun rol weer goed zouden invullen: bij de laatste drie zagen we de Lucky’s, de Jolly’s en de Dreamers strijden om de beker. Onvermijdelijk maken geleiders fouten en hebben honden kuren, maar deze keer was het aan het Dream Team om alles koelbloedig recht te trekken. Ze haalden ook dit jaar regelmatig finales, maar overwinningen bleven uiterst schaars en dus beten ze zich meer dan ooit als echte bloedhonden vast in deze titel. Finale en herkansing werden weer nagelbijters pur sang… dodelijk voor coach en geleider, maar leuk voor het publiek en om over na te kaarten eenmaal de hartslag weer gezakt is. Het Dream Team werd verdiend Belgisch kampioen 2010 en kon zo in schoonheid het seizoen afsluiten. Elk jaar is deze titel voor de winnaar een mooie kers op de flyballtaart. Tot in april!
WVD
Wedstrijden voor de kalender 2011 kunnen aangevraagd worden met het formulier dat beschikbaar is onder documenten.
The Jumpers – Beerzel – 3 oktober De laatste supercupwedstrijd van het seizoen ging door op het terrein van de Jumpers te Beerzel. Door de regen van de vorige dagen lag het terrein er nog verraderlijk vettig bij, maar over het weer tijdens de wedstrijd zelf hadden we zeker niet te klagen. Er kon namelijk een hele dag gelopen worden onder een stralend zonnetje. De laatste wedstrijd van het seizoen 2010 kreeg veel belangstelling. Er kwamen maar liefst dertig teams (waaronder Nederlandse, Duitse en Franse teams) aan de start, verdeeld over vijf grote divisies. In divisie 5 was het de Duitse formatie Be Quickstep die met de overwinning aan de haal ging. Ook in divisie 4 waren het Duitsers die de eerste plaats behaalden, hier was Fast4-ward het sterkste team. Divisie 3 werd gewonnen door de Turbodogs. Dit team zit duidelijk in de lift, ze kwamen aan de start met maar liefst 3 teams. Divisie 2 en 1 werden gewonnen door de thuisteams van de dag, respectievelijk de Funny en de Jolly Jumpers. De Jolly Jumpers winnen tevens de Supercup en de Gouden Kluif 2010. Nu kan het trainen voor het Belgisch kampioenschap beginnen!
Het seizoen 2010 zal wel steeds herinnerd worden als HET seizoen met extreme weersomstandigheden... maar toch ook met een aantal mooie prestaties zoals het nieuw europees record en opnieuw een toename in het aantal deelnemende teams. Opnieuw werd het lopen op twee ringen bijna meer de regel dan de uitzondering. Hopelijk kunnen we deze tendens verder zetten in de nabije toekomst. Er werd een warme oproep gedaan aan alle bestaande, nieuwe en uitbreidende teams om voor volgend seizoen een inspanning te leveren voor het organiseren van wedstrijden en voor het motiveren van clubleden zich op te geven als lijn- en scheidsrechters of als bestuurslid van BFB. We rekenen op jullie! Stefan Van Thienen
De foto's van de honden genomen door de firma ANIMA BOX,
tijdens de wedstrijd in Brugge, zijn binnen!
Wedstrijd K-Otic Flyers Brugge 19-09-2010 Al voor de zesde maal trokken de BFB flyballers naar St-Kruis Brugge, daar waren ze te gast bij de K-otic Flyers. Deze wedstrijd was de voorlaatste van het Supercup flyball-seizoen 2010. De weergoden waren ons ditmaal gunstig gezind en het was een uitstekend flyball-weertje. 25 teams waren ingeschreven, verdeeld over twee ringen op een prachtige grasvlakte. De wedstrijd verliep heel vlot en stipt. Hierdoor konden enkele korte pauzes ingelast worden zodat het echt genieten werd voor de deelnemers van taart, ijsjes of een Brugse Zot. Op sportief vlak stond er in iedere divisie een team zeer sterk te presteren. De winnaars van de Round Robin waren identiek dezelfde in de Dubbele Afvalling. In divisie 1 & 2 waren de Jolly- en Funny Jumpers de grote overwinnaars. Turbo Dogs waren zeer goed op dreef in divisie 3, terwijl K-otic Flyers Flash en Springer Xpress de slokkoppen waren in divisie 4 & 5. De volgende wedstrijd en tevens laatste wedstrijd van het seizoen is bij The Jumpers in Beerzel. Hopelijk zijn de weergoden de flyball-liefhebbers daar ook gunstig gezind en kan het seizoen op sportieve manier afgesloten worden!
Flyball in Alden-Biesen (Bilzen) 12-09-2010 Het zat er al een tijdje aan te komen... de weergoden wilden voor de 25ste jubileumeditie van de Schotse feesten zorgen voor écht Schots weer... En dat hebben we gekregen. Het water viel met bakken uit de grijze hemel, en na de middag moesten we noodgedwongen onze flyballwedstrijd stopzetten... Ons reglement is daar vrij duidelijk in: Iedereen wordt geacht de belangen van zijn/haar hond boven het resultaat te stellen... De flyballpiste kon absoluut geen veilige races meer garanderen, en stoppen was dus de enige verantwoorde beslissing. Jammer voor het statuut van 'Supercupwedstrijd' en de daarbij horende punten, maar uiteraard is de uitslag van de round robin die volledig afgewerkt was, als einduitslag van het tornooi behouden.
En nu op weg naar een hopelijk droger Brugge !
PDS
AIRAN 25 JULI 2010 : GRAND PRIX DE NORMANDIE Het BFB Supercupcircuit is niet alleen een Belgische aangelegenheid. wedstrijden zowel in Nederland, Duitsland, als Frankrijk prijken op het menu. De FLYING NORMAN DOGS waren deze keer gastheer voor het gebeuren, en kregen met 19 teams waaronder het kruim van het Belgisch flyballwereldje, een unieke gelegenheid om hun eigen federatie F.F.F. (Free French Flyball) een stevige duw in de rug te geven. Er waren liefst 5 Franse teams ingeschreven, en ze deden het meer dan behoorlijk: In divisie twee haalden ze plaatsen 1 en 2 in de voormiddag, Ook in de namiddag leken de "storming" Norman dogs goed op dreef, maar toch moesten ze in de kwartfinale de duimen leggen tegen de Funny Jumpers. Het tweede Franse team was ondertussen door onze Belgische Turbodogs opzij gezet, en dus volgde er een beklijvende halve finale tussen de Turbodogs en de Franse eerste ploeg. Mechelaar Brisca bleek plots niet inzetbaar, en dus raakten onze Franse vrienden even in paniek, en net op dat moment liepen de Turbodogs hun snelste race van het seizoen, en mochten dus verdient naar de finale die ze overigens met 3-2 verloren van de Funny Jumpers. Ook in de vierde divisie namen de Dalton Jumpers de beker mee naar België. Gelukkig voor de Fransen liepen de zaken vlotter in divisie drie, waar Flying Normandags TOO en Flying Norman dogs COOL plaatsen één en twee behaalden. Op dus naar divisie één, waar alleen Belgische teams waren geplaatst. Vienna, Djazzlyn, Giles, en Gismo, of zeg maar: JOLLY JUMPERS overklasten in de Speed trials de rest van de concurrentie. Ook in de afvallingsreeksen kwamen de andere teams nauwelijks in het stuk voor. Wat volgde was een logische finale tussen Jolly's en Lucky's waarbij de Jolly Jumpers met simpele 3-0 cijfers de grote prijs van Normandië op hun palmares mochten bijschrijven.
P.D.S.
ERRATUM FLYBALL EFC 2010 Tot mijn spijt heeft de eindredactie van WOEF het door mij aangeleverde artikel ingekort, zodat het verslag van de finale in divisie 1 kompleet de mist is ingegaan. Mijn excuses hiervoor (maar schiet niet op de pianist) Paul De Schrijver
Terugblik op een meer dan geslaagd Europees kampioenschap Flyball Het had voeten in de aarde gehad om dit Europees kampioenschap op de rails te krijgen... het leek wel of iedereen nog geïmponeerd was door de succes editie van vorig jaar in Beerzel. Duitsland opteerde voor 2011 en Engeland voor 2012 De Belgische Black Brains (europees kampioen editie '01 '03 '05 '06 ) gingen uiteindelijk de uitdaging aan, en hoe ! De locatie was perfect, en het team medewerkers had zich onbaatzuchtig weggecijferd om er een mooi en vooral vlot kampioenschap van te maken.De keuze om de 12 divisies op te splitsen in drie blokken die elk per dag hun volledige wedstrijd zouden afwerken, leverde aanvankelijk wat kritiek op, maar in praktijk bleek het een garantie voor een vlot verloop op beide wedstrijdringen. Je zag ook een opgebouwde spanning naar die laatste dag toe waar de topdivisies zouden aantreden. De communicatie naar de teams en coaches was optimaal, er was zelfs inspraak bij de keuze of er door de hitte op vrijdag al dan niet een volledig schema zou worden gevolgd. en uiteraard was er weer die Europese sfeer waar zoveel landen en zoveel andere talen toch dank zij die gemeenschappelijke noemer "flyball" bruggen bouwden naar elkaar toe. Opmerkelijk ook hoe het niveau in het buitenland blijft groeien... Je zag echt geen kneusjes meer zoals jaren geleden soms nog het geval was, integendeel, allemaal goed getrainde én gemotiveerde teams die op een sportieve manier knokten voor de zeges. terugblikken op zo een tornooi, en het wedstrijdverloop analyseren, zou ons te ver leiden, en daarvoor kan je trouwens terecht in de gepubliceerde uitslagen. Maar even aanhalen hoe onze Belgische Jolly Jumpers tot tweemaal toe het Europees record scherper stelden tot een knappe 16,12 “ daar kunnen we natuurlijk niet omheen ! Ik denk niet dat er op dat moment nog twijfel was wie alweer, en liefst al voor de zesde keer Europees kampioen flyball zou worden: JOLLY JUMPERS dus. Een onvergetelijke driedaagse , die Brecht echt wel op de Europese kaart heeft gezet. Een dikke proficiat voor de sportiviteit van alle deelnemende teams, dikke proficiat voor de winnaars per divisie, maar vooral ook een heeel dikke proficiat voor de vele medewerkers, de stille krachten op hun fiets met hun walkie-talkie in aanslag, de accommodatie, het concept, de inzet... Laat dit een teken zijn naar de andere teams, naar de andere landen toe, om dit Europees treffen in stand te helpen houden: UNITED WE STAND En dat is ook het motto voor onze Europese Flyball gemeenschap !
Paul De Schrijver Om onvoorziene redenen kan de wedstrijd van De Pinte niet doorgaan. Wij hebben tot op het laatste getracht om een alternatief te vinden maar zijn er jammer genoeg niet in geslaagd.
Wij
excuseren dat wij dit nieuws zo laat communiceren
maar wij hoopten om jullie alsnog Flyball-plezier op 11
juli te kunnen aanbieden.
DEMO WOEFDAG 06-06-2010:
Een unieke kans om beginnende hondjes de
noodzakelijke tussenstap te geven naar het
wedstrijdniveau toe
en een aantal meer ervaren teams die de talrijke
bezoekers bewonderend lieten kennismaken met
flyball
zo een demo is prachtig om mee te maken, zowel
voor deelnemers als publiek.
De weergoden deden rond de middag even moeilijk,
maar uiteindelijk draaide alles uit op een leuke
flyballdag.
Bij deze wil ik alle deelnemende ploegen en alle
medewerkers hartelijk bedanken.
paul de schrijver
Nieuwe wedstrijd op 20 juni 2010 bij JUMPERS in BEERZEL :
Ter vervanging van de
wedstrijd van 13 juni 2010 zal er op 20 juni een
wedstrijd georganiseerd worden op de terreinen van de
Jumpers in de sikkelstraat 26 in Beerzel.
Met deze
wedstrijd willen we vooral de teams nog eens de
mogelijkheid geven om vóór het Europees Kampioenschapnog
nog eens te kunnen te oefenen .
Het is dan
ook geen supercupwedstrijd of een wedstrijd dat in
aanmerking komt voor de gouden kluif.
We willen daarbij ook
de mogelijkheid geven aan de teams om met
beginnende hondjes te lopen.
Er zal dan ook een
speciale starters-divisie voorzien worden waar volgende
afwijkingen ten opzichte van het BFB-reglement gelden:
- hulpmiddelen
zoals netten e.d. mogen gebruikt worden
- er mogen meer dan 2
helpers op het terrein staan
- er mag door de
geleider voorbij de sensoren gelopen worden.
Al deze afwijkingen
zijn maar toegelaten zolang de andere baan niet wordt
gestoord.
VERGEET bij
jullie opgave van de teams niet te vermelden of het een
STARTER -team is.
Wegens de korte timing
zullen er geen prijzen of bekers voorzien worden.
Het inschrijvingsgeld wordt dan ook beperkt tot
20€.
UITERSTE
INSCHRIJVINGSDATUM NU ZONDAG 06/06/2010
Bekijk hier alle
info!
Woefdag Huizingen: wedstrijdschema en info zijn beschikbaar! bekijk het hier!
Beestjes en baasjes 23/05/2010 Het was niet de eerste maal dat we te gast waren in Gent tgv de beurs Beestjes en Baasjes, maar het was wel de eerste maal dat het flyball gebeuren doorging op het grasplein voor de hallen van Flanders Expo in plaats van binnenin de hallen. Het lopen op een mooi outdoor grasveld heeft toch wel zijn voordelen en het is een pak prettiger voor hond en geleider. Ook het publiek zou de weg wel weten te vinden. Overgiet dit gegeven met een riante lepel zon en we waren vertrokken voor een prachtige BFB dag. Vijventwintig teams maakt de keuze tussen één of twee ringen moeilijk. De BEBA-organisatie had om praktische redenen de uitdrukkelijke voorkeur gegeven aan 1 ring, dus gingen we al om 8.30 van start en dat zou een goede keuze zijn, bleek later. Vijf divisies verdeelden de diverse teams in spannende competities en de slag om Gent barstte al vroeg in de voormiddag los. Maar de gevraagde riante lepel zon, stak al in de vroege voormiddag een ijverig tandje bij en zorgde voor rode nekjes bij de geleiders en lange tongen bij de hondjes. Toptijden werden er dan ook niet gelopen in Gent, maar het spektakel was er niet minder om. In vijfde divisie werd de Round Robin winnend afgesloten door Fly for Fun, die in hun zowat thuismatch een foutloos parcours aflegden. In divisie 4 waren het dan weer de Bee Jumpers die tijdens de speed trials nipt de Black Brains 3 voor bleven. Divisie 3 ging verdient naar K-otics Xtreme team, want slechts 2 puntjes werden prijsgegeven. In 2de waren zowel 2 Fast 2 See als de Funny Jumpers op dreef, maar het waren deze laatste die het winnende laken naar zich toe trokken. Eerste divisie gaf een vreemd verloop met tijden die we niet van de topteams gewend zijn, maar ze kwamen pas als laatste divisie op het veld en hun eerste aantreden was dan ook al in volle zon. Tot de laatste races kon het nog alle kanten uit met nog 4 teams die konden winnen, maar dan kwam de ervaring van de Jolly’s weer boven en was het pleit snel beslecht. Na de middag werd het plein rondom rond windvrij gemaakt door de dikke rij talrijke toeschouwers, en het zorgde voor nog warmere omstandigheden op het veld. Het werd een slijtageslag, maar toch kwamen nu ook weer de sterkste teams op de voorgrond. Fly for Fun lieten zich slechts door hun provinciegenoten van Turbo Dogs 1 puntje afsnoepen om vervolgens door te denderen naar oververdiende eindwinst in hun divisie. Country Jumpers legden alles in de schaal om hier een stokje voor te steken, maar ze moesten zich tevreden stellen met een 2de plaats. K-otics Fun team en 2 Fast 4 Farget, die traditioneel loopgelegenheid geven aan minder snelle hondjes en daarom net voor de spannendste races zorgen, streden ook deze maal onderling om de rode lantaarn en konden op een hartverwarmend applaus van het talrijke publiek rekenen. Van de snelle Black Brains 3 kon verwacht worden dat ze Bee Jumpers stokken in de wielen zouden steken voor de dagwinst, maar ze lieten zich tweemaal verrassen en moesten met lede ogen aanzien hoe onze noorderburen van Springer Xpress in de finale de Bee’kes in de ogen keken. De ervaren combinatie uit Putte liet zich echter niet opzij zetten en ritsten zo de dubbel mee vanuit Gent. K-otic Xtreme team begon als favoriet in de namiddag, maar de Mini Speed Bats hadden nog iets achter de hand gehouden en troefden de Bruggelingen in de namiddag tot tweemaal toe af. Daarmee namen ze verdiend en voor het eerst sinds hun aantreden bij de BFB de trofee mee huiswaarts. Tweede was de enige divisie die slechts 4 teams bevatte. Het tekende zich net zoals in de voormiddag scherp af met enerzijds Funny Jumpers en 2 fast 2 see als topfavorieten en K-otic Magic team en BB2 als runner-up. Deze laatste konden de favorieten echter geen strobreed in de weg leggen en in de spannende finale waren het terug de Funny’s die het pleit winnend konden beslechten. Eerste divisie leek op weg om een herhaling van de eerste seizoenswedstrijden te worden, met ongenaakbare Jolly Jumpers en sterke Lucky Jumpers om de finale te bevolken. Maar de Jolly’s verslikten zich in een opflakkering van K-otic Dream team en kwamen in de verliezende tak terecht. Geen man overboord voor onze Europese kampioen, maar het zag er toch even vies uit toen ze in de herkansing opnieuw Dream team in de ogen moesten kijken en op achterstand kwamen. Helaas gooide een botsing tussen twee Brugse honden roet in het sportieve eten, en gingen de Jolly’s, na een forfait van Dream, door naar de finale. Daar hadden ze een taaie brok aan de nog frisse Lucky’s die zich pas in de herkansing en na een ware thriller lieten opzij zetten. Wel wat laat werd de wedstrijd afgesloten en de prijzen verdeeld, maar het zonnetje bleef schijnen en op maandag had iedereen een vrije dag, dus waar kon men beter zijn tijd spenderen dan in de grote BFB familie? Volgende keer zijn we er weer bij…
Gino
Wilhelminadorp Zondag 9 meiOPNIEUW VERBETERING VAN HET EUROPEES RECORD NAAR 16.29Hollands gras is wereldberoemd. De beste voetballers ter wereld spelen er op, maar onze flyballhonden mogen ook een keer per jaar op dat gras een wedstrijd lopen. En die weten dat te waarderen. Waren het vorig jaar de K’Otics die het Europees record verbeterden op deze wedstrijd, deze keer was het de beurt van de Jolly Jumpers. In de eerste heat van de dag werd het Europees record verbeterd tot 16.29 sec. Namens alle teams van harte proficiat!! Er werd daarna ook nog een toernooi gelopen. Maar liefst 28 teams uit 3 landen streden in 5 divisies. In de speedtrails van divisie 5 ging Turbo Dogs Too aan de haal met de eerste prijs. K’Otic Flyers Flash deed datzelfde in divisie 4. De Round Robin van divisie 3 werd een prooi voor de Turbo Dogs. In de speedtrails van divisie 2 gaf Black Brains 2 de Funny Jumpers het nakijken. De Round Robin van divisie 1 werd niet gewonnen door de kersverse houder van het Europees Record, maar door de Lucky Jumpers. De dubbele afvalling in divisie 5 werd gewonnen door de Turbo Dogs Too die hiermee alle prijzen in deze divisie wonnen. Divisie 4 werd door de Bee Jumpers gewonnen door de gastheer Xpress Flyball Team te verslaan. In divisie 3 was een herkansing nodig om de Turbo Dogs te laten winnen van de Dalton Jumpers. Zij pakken net als Turbo Dogs Too allebei de prijzen. Divisie 2 werd door de Black Brains 2 gewonnen voor 2 Fast 2 See die daarmee ook de twee prijzen wonnen. De Jolly Jumpers verloren in de dubbele afvalling van divisie 1 slechts 1 heat. Zo wonnen zij deze divisie en hebben een mooi nieuw Europees record. Welk team gaat de Jolly’s nog van verlenging van hun Europese titel afhouden in juli? De Black Brains doen er misschien goed aan Hollands gras te zaaien…..Volgende afspraak op 23 mei in Gent bij Beestjes en Baasjes. Altijd veel publiek daar. Alle teams kunnen daar weer laten zien dat flyball een leuke sport voor iedereen is.
Rien
Genval 25/04 Pour ce premier concours de la saison 2010, nous avions, dès le départ, un atout important : une météo de première qualité, avec du soleil prévu toute la journée et, depuis plusieurs semaines un temps sec. Pour cette première compétition, 24 équipes s’étaient inscrites, venant de Belgique mais aussi de France et des Pays-Bas, une fameuse promesse d’intérêt et pour le reste de la saison ! Les concurrents jouaient sur deux pistes et avaient été répartis en 5 divisions. Le matin, les Black Brains 1 s’attribuèrent la 1e place dans les rounds robin, en division 2, où 7 équipes se mesuraient, ce furent les need 4 speed qui émergèrent, en division 3 les K-otic Flyers Xtreme team ne firent pas de cadeaux à leurs adversaires, la division 4 fut remportée par l’équipe senior des Black Brains et enfin, en division 5, où notre club alignait 2 chiens en mix team avec les K-otic , ce furent les 2 furious 2 see qui prirent la main. L’après-midi, la première division fut un derby entre les Jolly et les Lucky Jumpers, les Jolly Jumpers prenant finalement la première place. La concurrence était rude en division 2, et Black Brains 2 remportèrent la division 2 devant les Funny Jumpers. En division 3, les k-otic flyers Xtreme team devancèrent les Dalton Jumpers, imités, en division 4 par les k-otic flyers flash qui surpassèrent, eux, les Black brains senior. Enfin, en division 5, les 2 furious 2 see rééditèrent leur exploit du matin en remportant à nouveau la victoire. Photos ----------------------------------------------------------------------------------
Voor de eerste wedstrijd van het seizoen 2010 hadden we
vanaf het begin één belangrijke troef: een prachtig weertje,
de zon die de ganse dag scheen en sinds enkele weken droog
weer.
Marie-Paule
|
||||||